Plas te opozita parlamentare, Rudina Hajdari: Shkarkimi im nuk varet nga dëshira e disa individëve

17:37 | 14/10/201917:370

Pas njoftimit në rrjetet sociale të Korab Litës se, ditën e sotme është përzgjedhur në krye të grupit parlamentar demokrat, duke zëvendësuar Rudina Hajdarin, kjo e fundit ka folur për Abc News dhe ka përgënjeshtruar lajmin se ajo është larguar nga drejtimi i Grupit.

Sipas Hajdarit, ajo do të vazhdojë të jetë në krye të këtij grupi dhe se shkarkimi i saj nuk varet nga dëshira e disa individëve por se duhen vota për ta bërë këtë gjë.

Me sa duket gjërat nuk po funksionojnë siç duhet në opozitën brenda parlamentit dhe kanë filluar zënkat mes tyre./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono