Plas në Elbasan, sherr mes lojtarëve në tunel

21:08 | 21/09/201921:080

Kukësi mposhti Tiranën 2-1, ndërkohë që në fund ka pasur tension. Në fushë pati tension, që është tejçuar edhe në tunelet e stadiumit. Gazetari Gjergj Stefa, në një lidhje direkte në emisionin Gol pas Goli në Supersport, ka treguar atë që ka ndodhur.

Lojtarët e të dy ekipeve janë kapur mes tyre. Gjithçka ka nisur pas një përplasjeje të Elton Cale me një prej lojtarëve të Kukësit. Futbollistët e tjerë kanë ndërhyrë dhe më pas është dashur që policia të ndajë palët.

Raportohet se forcat e rendit janë kapur me stafin dhe lojtarët e Tiranës. Drejtuesit e të dy ekipeve kanë qetësuar futbollistët, që i kanë dërguar drejt dhomave të zhveshjes. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono