Plani i masave për sezonin veror, Tatimet: 75.2 mln lekë dëm

15:22 | 25/07/201815:220

Dy mijë subjekte me shkelje dhe  një dem prej  75. 2 milionë lekësh kanë konstatuar inspektorët e Hetimit Tatimor gjatë kontrolleve të ushtruara në zonat bregdetare nga muaji Qershor deri në Korrik.

Përmes një njoftimi për shtyp, Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve thekson se 200 subjekte u regjistruan në organet tatimore, ndërsa 35 milionë lekë detyrime të prapambetuara u arkëtuan.

Ndërkohë që mbi tre mijë tatimpaguesve u është adresuar thirrja për korrektesë për të zbatuar legjislacionin tatimor për fatuara e faturat e shitjes dhe të  blerjes, regjistrimin e tyre në  librat përkatës, deklaratën e TVSH-së, kontributet shoqërore dhe shëndetësore dhe deklaratën e të punësuarve rishtas./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono