Plan konkret për Ibrahimovic, Milani vihet në lëvizje

09:29 | 14/11/201909:290

Milani ka një plan për në janar. Klubi u ka bërë dalje tre futbollistëve. Kessie, Borini dhe Rodriguez nuk janë në planet e drejtuesve, që kërkojnë të përfitojnë financiarisht nga largimi i tyre. Shitja e tyre dhe kursimi nga pagat do t’i mundësonte Milanit një fond prej 60 milionë eurosh.

Nëse ecuria është e mirë deri në dhjetor, atëherë kuqezinjtë do të mendojnë edhe një lëvizje “big”. Gjithsesi, sipas asaj që shkruan Gazzetta dello Sport, nuk mjaftojnë këto 60 milionë euro që të merret Zlatan Ibrahimovic.

Suedezi një ditë më parë mbylli bashkëpunimin me Los Angeles Galaxy dhe është një nga emrat më të lakuar për Milanin. Pavarësisht moshës, pretendimet e tij në aspektin financiar mbeten të larta. Në kampin kuqezi duhet të mendojnë edhe për ndonjë shitje tjetër, pasi synohet edhe afrimi i një qendërmbrojtësi. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono