Plagosje me armë zjarri në Korçë

08:45 | 17/03/2019

Një i ri është qëlluar me plumb në këmbë pas një sherri në lokal, natën në qytetin e Korçës. I lënduari është Reans Muçollari fillimisht ka bërë sherr me një person në brendësi të lokalit, më pas sherri ka degraduar deri në përdorimin e armëve.

Reans Muçollari është dërguar menjëherë në spital ku ndodhet jashtë rrezikut për jetën. Sipas policisë, Muçollari  në vitin 2017 përplasi me automjetin e tij një kalimtar për vdekje. Për plagosjen policia ka shoqëruar katër persona në komisariatin e Korçës. Grupi hetimor po punon për të zbardhur shkaqet dhe rrethanat e ngjarjes si dhe për të kapur autorët./abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono