Plagosja në Shkodër, arrestohen 2 vëllezër

10:00 | 13/08/201910:000

Dy vëllezër Luigj dhe Pjetër Martini dhe shoku i tyre 36 vjeçar janë vënë në pranga për plagosjen e Vate Shpatit pasditen e së hënës në Shkodër.

Të tre personat banues në lagjen ‘Mark Lula” , aty ku dhe ndodhi ngjarja, pas një konflikti të çastit në bashkëpunim me njëri-tjetrin kanë plagosur me thikë 38 vjeçarin nga  Dobraçi.

Ai ndodhet në spitalin rajonal të Shkodrës ku i është nënshtruar kujdesit mjekësor.

Vetë Shpati është vëllai i një oficeri të krimeve në policinë e Shkodrës, por nuk dihen ende shkaqet e ngjarjes.

Materialet i kaluan Prokurorisë Pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Shkodër për veprat penale “Plagosja e rëndë me dashje e kryer në bashkëpunim” e “Prodhimi, mbajtja, blerja apo shitja pa leje e armëve të ftohta” ./ABC News Albania 24/7


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono