Plagosja minatorit, në pranga dy teknikë të minierës

10:05 | 04/05/201810:050

Minatori Besnik Palamoni, 48 vjeç, mbeti i plagosur të enjten në galerinë e kromit pasi e zuri një masiv gurësh.

Ndërkohë, këtë të premte pas hetimeve, policia ka arrestuar dy persona: Jakup Gurrën, 61 vjeç, me detyrë inxhinier/drejtues teknik miniere dhe Nerim Livanin, 57 vjeç, me detyrë teknik miniere. Arrestimi i tyre u bë për shkak se dyshohet se kanë shkelur rregullat e mbrojtjes në punë.

Aksidenti i që plagosi në kokë minatorin Palamoni ndodhi në Martanesh të Bulqizës, në galerinë nr 10 të subjektit minerar “Kaprolla” sh.p.k.

48-vjeçari u dërgua menjëherë në spitalin e Traumës në Tiranë, nga ku po merr ndihmën mjekësore të nevojshme. Policia ka njoftuar se Palamoni ndodhet jashtë rrezikut për jetën./abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono