Plagoset në Laç Edon Martini

19:28 | 10/08/201919:280

Një i ri ka mbetur i plagosur me armë zjarri në hyrje të qytetit të Laçit. Sipas policisë, atentati i është bërë Edon Martinit i cili u dërgua në spitalin e traumës për ndihmë më të specializuar mjekësore.

Ngjarja ka ndodhur pranë rrugës nacionale Laç-Mamurras.

Forca të shuma të policisë dhe ato të Ndërhyrjes së Shpejtë kanë shkuar në vendngjarje për të bërë të mundur identifikimin dhe kapjen e personave të mundshëm të përfshirë në atentat.

Një nga pistat po heton grupi hetimor lidhet për një konflikt të çastit të Edon Martinit me disa persona të tjerë, ndërkohë që autorët janë larguar me një automjet nga vendngjarje./ABC News Albania 24/7

 

 

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono