Plagosën 30-vjeçarin në Vlorë, identifikohen autorët

09:19 | 17/05/2018

Policia e Vlorës ka identifikuar tre autorët e atentatit ditën e mërkurë në Vlorë.  Njëri nga autorët është N.Ç.,(T)., 34 vjeç, nga Tirana, kurse dy të tjerët janë G.GJ., 28 vjeç dhe M.A., 25 vjeç, nga Vlora.

Në të njëjtën kohë, policia ka vënë në arrest edhe shënjestrën e atentatit, i cili mbeti i plagosur, kur u qëllua me pistoletë, ndërsa po pinte kafe në qendër të Vlorës.

Eraldo Lazaj, i cili përdorte edhe identitet të dytë Roland Danaj, 30 vjeç, ndodhet në spitalin e qyteti, por policia zbuloi në makinat e tij 200 fara kanabis. Nga hetimet e deritanshme dyshohet se atentati ka ndodhur për prishje të pazarve të drogës./abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono