Plagos me thikë 3 persona, shpallet në kërkim autori

10:34 | 16/04/2018

Shtetasi Renato Pupi u vu në pranga nga policia e Lushnjes pasi ndihmoi të largohet nga vendi i krimit një 35-vjeçar, që plagosi dje me thikë tre të rinj në fshatin Karbunarë.

Sipas policisë, Pupi, me një mjet Benz, shpëtoi nga arrestimi, autorin e dyshuar të ngjarjes, Elion Shehu, tashmë i shpallur në kërkim.

Ngjarja, ku mbetën të plagosur tre të rinj, Donald Sula 15 vjeç, Ledjon Çela 20 vjec, Aldi Çela 23 vjec, ndodhi mesditën e djeshme në një lokal në Karbunarë./abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono