Placido Domingo anulon shfaqjen e tij në Tokio, shkak akuzat për ngacmime seksuale

13:02 | 08/11/201913:020

Nuk do të jetë pjesë e ceremonisë së hapjes së Lojërave olimpike 2020 në Tokio. Këngëtari lirik Placido Domingo ka vendosur të anulojë shfaqjen si pasojë e akuzave për ngacmime seksuale.

Placido Domingo vendosi të anulojë shfaqjen e tin në lojërat Olimpie të Tokios në program për vitin e ardhshëm. Lajmi është konfirmuar nga orgamizatorët e lojërave olimpike, pa dhënë arsye për këtë vendim. Muajt e fundit Domingo, 78 vjec, është akuzuar për ngacmime seksuale nga më shumë se 20 gra.

Domingo i ka mohuar gjithnjë akuzat duke pretenduar se bëhej fjalë për marrëdhënie ku të dyja palët ishin dakord. Për shkak të skandalit që shpërtheu, në fillim të muajit tetor, këngëtari lirik dha dorëheqjen nga posti I drejtorit të përgjithshëm të Operës së Los Anxheles./abcnews.al

 

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono