PJESËT E PARA | Laçi likuidon Luftëtarin, Bylisi reagon në fund

13:49 | 14/12/201913:490

U mbyllën pjesët e para në Laç dhe në Vlorë. Kurbinasit kanë dominuar me Luftëtarin dhe kanë shënuar dy herë, përmes sulmuesve kryesorë të skuadrës. Fillimisht ishte Redon Xhixha ai që realizoi në portën e Paiteris, pasi kishin kaluar 17 minuta lojë.

Laçi u mundua gjithë kohës të shënonte edhe golin e qetësisë dhe ai ka ardhur në fundin e pjesës së parë, kur Nwabueze shfrytëzoi një pasim të gabuar të miqve dhe pasi përparoi e shkoi në zonë, me një goditje të saktë mposhti portierin e Luftëtarit.

LAÇI: Stajila, Fangaj, Ignjatovic, Gjoni, Domgjoni, Shehu, Deliu, Lushkja, Teco, Xhixha, Nwabueze. Trajner: Armando Cungu
LUFTËTARI: Paiteris, Qato, Isufi, Kukaj, Dragoshi, Açka Rapo, Hyseni, Dushkaj, Lika, Oshafi. Trajner: Giorgos Marantas
Gjyqtarë: Klajdi Kola, Egin Doda, Maringlen Llukmani, Eldorian Hamiti. (Kartonë të verdhë: Shehu 19′ / Oshafi 21′, Hyseni 23′, Rapo 27′)

Në Vlorë u mbyll 1-1 pjesa e parë. Flamurtari ia doli të shënonte i pari me anë të sulmuesit Xhevahir Sukaj, i cili me një goditje me kokë mposhti Hidin. Ballshiotët u hodhën në sulm, madje trajneri Dovedan aktivizoi pas 30 minutash lojë edhe Celis. Dy minuta para fundit të pjesës së parë ishte Guindo, ai i cili shënoi dhe vendosi baraspeshën.

FLAMURTARI: Moçka, Gocaj, Zeqaj, Pjeshka, Muçollari,  Rrapaj, Deliaj, K. Nebihu, Nika, Hoxhaj, Sukaj. Trajner: Luan Birçe.
BYLISI: Hidi, Ntephe, Goxha, Mehmetaj, Peposhi, Ujka (Celis 30′), Bajramaj, Hadroj, Qardaku, Ndreca, Guindo. Trajner: Vejko Dovedan
Arbitrat: Klodian Shahini, Heraj Lisaku, Mario Shazivari, Laver Alla. (Kartonë të verdhë: Pjeshka 20′)

/abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono