PJESËT E PARA | Korabi e Tërbuni në epërsi, paqe në derbin e Myzeqesë

13:58 | 14/12/201913:580

Kategoria e Parë është rikthyer dhe sot po luhen shtatë takime. Në grupin A Korabi po rigjen fitoren, pasi kryeson në transfertë kundër Veleçikut, pas një goli të realizuar nga sulmuesi Albi Xhebraimi. Tërbuni gjithashtu është në epërsi, teksa Përgjini ka ndëshkuar skuadrën e Erzenit.

I njëjti rezultat edhe në Burrel, ku Salvador Gjonaj i ka shënuar Egnatias. Në barazim është mbyllur Shkumbini-Dinamo. Mustafaj ka realizuar për peqinasit, kurse blutë janë përgjigjur me Qoshkun. Kryeqytetasit luajnë me një lojtar më pak, pasi Mati është ndëshkuar me karton të kuq.

Luhen tre takime edhe në grupin B dhe dy prej tyre, Turbina-Shënkolli dhe Iliria-Pogradeci nuk kanë asnjë gol në 45 minutat e para. Në barazim edhe derbi i Myzeqesë, Lushnja-Apolonia. Fierakët kanë shënuar të parët me Gjatën, kurse për vendasit ka barazuar Canka me penallti. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono