Pirro Misha: Vendi do shkojë në zgjedhje të parakohshme pas 30 qershorit

21:00 | 07/06/201921:000

Studiuesi Pirro Misha, ka qenë një nga të ftuarit e Provokacija-s natën e sotme me gazetarin Mustafa Nano. Studiuesi ka folur në lidhje me krizën politike në vend dhe protestat e opozitës. Sipas Mishës dhuna apo thirrjet për kryengritje, nuk janë veprime që tregojnë për një demokraci të vërtetë. Më tej Misha deklaroi se pas zgjedhjeve lokale të 30 qershorit, do të duhet që vendi të shkojë në zgjedhje të parakohshme, pasi populli duhet të shprehë vullnetin e tij gjithsesi.

Unë mendoj që ka një gjë , është vështirë të japësh formula sepse secili nga ne është pjesë e subjektivizmit të vet. Unë mendoj që Shqipëria do shkoj në zgjedhje deri në datën 30 qershor, zgjedhjet lokale do bëhen në mënyrë të panatyrshme, por menjëherë pas asaj ka nevojë për kompromise e për zgjedhje të parakohshme. Sepse sidoqoftë populli pas kësaj që ndodhi, traume, duhet të shprehë vullnetin e vet, ti krijohen kushtet. Shpresoj që pas këtij muaji të ketë një ulje të pasioneve. E shoh Z. Basha nën presion të jashtëzakonshme dhe jo vetëm brenda partisë por edhe elementë jashtë politikës, të cilët kanë një fluturim të fantazirave të tyre”, tha Misha./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono