Piramida e Tiranës/ Transformimi në një qendër për të rinjtë

13:16 | 02/06/2018

Në intervistën e javës në vijim do të flasim për një projekt mjaft interesant që është ai i transformimit të piramides së Tiranës në një qendër multifunksionale për të rinjtë, e parashikuar të jetë më e madhja në rajon! Ky është një projekt i cili aktualisht zbatohet edhe në Londër, Paris dhe Jerevan, dhe Tirana është pikerisht qyteti i 4. Intervista e javës së gazetares Viol Xhafaj me Joni Baboçin, drejtor i përgjithshëm i planifikimit e zhvillimit të territorit pranë bashkisë së Tiranës. /abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono