Pioli: Merituam më shumë, keqardhje që largohemi duarbosh!

23:22 | 10/11/201923:220

Trajneri i Milanit, Stefano Pioli, foli menjëherë pas humbjes ndaj Juventusit, për mikrofonat e Sky Sport. Në fjalën e tij, tekniku i kuqezinjve u shpreh: “Na mungoi vetëm rezultati, paraqitja e lojtarëve të mi ishte e shkëlqyer, më e mirë se e Juventusit.

Por kur nuk shënon kundër një kundërshtari si Juventusi, sidomos në fushë kundërshtare, ndëshkohesh. Krijuam shumë raste dhe pak skuadra dominojnë Juventusin në fushën e saj. Tani thjesht duhet të vazhdojmë me këtë ritëm dhe të punojmë më shumë.

Luajtëm me një intensitet të jashtëzakonshëm, ky ishte një test për ne. Duhet të merrnim diçka nga kjo sfidë, por po largohemi duarbosh, gjë që nuk është aspak e mirë”, përfundoi Pioli./abcnews.al

 

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono