Pioli: Mëkat që nuk fituam, Milani im do të mësojë!

23:22 | 20/10/201923:220

Trajneri i Milanit, Stefano Pioli, nuk ia doli të debutojë me fitore në takimin kundër Leçes, duke marrë vetëm një barazim 2-2. Pas kësaj sfide, tekniku italian tha:

“Ka shumë gjëra pozitive që më bëjnë optimist për të ardhmen, por sot duhet të kishim fituar. Kishim shumë raste për ta mbyllur ndeshjen, por nuk arritëm të ishim të saktë dhe i dhamë mundësinë rivalëve për të besuar dhe për të barazuar. Babacar dhe Calderoni janë lojtarë shumë të mirë, kam punuar më parë me to.

Sot luajtëm me tre qendërmbrojtës, por ndaj Romës javën e ardhshme do të jetë shumë ndryshe. Më keni pyetur dje se si e kam gjetur Milanin dhe nuk kisha një përgjigje të saktë. Sot mësova se kjo skuadër ka shumë gjëra pozitive, por po flasim për Milanin: Duhet t’i fitojmë ndeshjet shumë më shpejt.

E zëvendësova Leaon jo se nuk mund të luajë së bashku me Piatek, por pati disa probleme shqetësore. Do të kemi shumë ndeshje përpara dhe eksperimentet nuk do të mungojnë”, përfundoi Pioli./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono