Pilotët nga 5 vende të kompanisë ajrore Ryanair në grevë

13:54 | 10/08/2018

Kompania ajrore Ryanair ka anuluar me qindra fluturime si pasojë e grevës së pilotëve nga 5 vende të ndryshme europiane. Kompania i ka kërkuar sindikatave të vijojnë negociatat për të kuptuar qartë kërkesat e pilotëve.

E premte e zezë për kompaninë ajrore Ryanair. Në kulm të sezonit veror, pilotë e pesë vendeve europiane Belgjikë, Suedi, Irlandë, Gjermani dhe Holandë kanë hyrë në grevë duke detyruar kompaninë ajrore lou – kost që të anulojë me qindra fluturime. Gjithësesi sipas të dhënave të funditë të publikuara nga vetë kompania më shumë se 2 mijë fkuturime në program, do të realizohen.

Me anë të një njoftimi në faqen e saj zyrtare kompania i ka kërkuar falje klientëve të përfshirë në këtë situatë, ku fluturimet janë ndërprerë pa asnjë justifikim. Gjithashtu i është bërë apel sindikatave që të vijojnë negociatat për të kuptuar më qartë kërkesat e pilotëve. Greva do të zgjasë 24 orë. /abcnews.alRreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono