Pezullohet lundrimi në Adriatik

09:49 | 20/11/201809:490

Përkeqësimi i motit shoqëruar me erë dhe reshje intesive shiu ka ndikuar në punën e portit të Durrësit dhe në atë të Vlorës. Forca e detit, e cila arrin deri në 6 ballë ka sjellë vonesa prej dy orësh në mbërritjen e trageteve të udhëtarëve në Durrës. Kurse në Vlorë zbarkimi i pasagjerëve nga trageti Vlorë–Brindisi është bërë me vështirësi për shkak të dallgëve.

Në të dy portet është dhënë urdhëri për pezullimin e mjeteve të lundrimit deri në një urdhër të ri. Probleme ka edhe në përpunimin e anijeve tregtare, ku puna e ngarkim-shkarkimit është bllokuar përkohësisht./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono