Petrit Ymeri për letërsinë për fëmijë dhe të rinj

15:47 | 19/03/201815:470

Letërsia për fëmijë dhe të rinj shpesh është konsideruar si e dorës së dytë, por botuesi Petrit Ymeri thotë se ka ardhur koha që ky kurs të ndryshojë. Sipas tij, lexuesi i së ardhmes nis nga kjo letërsi, që është element thelbësor për përmirësimin kulturor të shoqërisë./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono