Petrit Vasili: Qeveria gënjeshtare dhe mashtruese

13:32 | 08/11/201913:320

Gënjeshtare dhe mashtruese është qeveria Rama për Lëvizjen Socialiste për Integrim.

Këtë e faktuan edhe në deklaratën e fundit të ministrisë së financave se rritja ekonomike për vitin 2020 do të jetë jetë 4,1 përqind vuri në dukje numri dy i kësaj partie.

Petrit Vasili argumenton edhe pse-në e kësaj akuze.

“Hap pas hapi Lëvizja socialiste për integrim sqaron se rritja ekonomike do të përgjysmohet krahasuar me çfarë deklaron qeveria. Në të dhënat e fundit që ka publikuar Banka Botërore, Petrit Vasili ka lexuar se bizneset shqiptare në masën 30 përqind ankohen se administrata tatimore publike u kërkon ryshfet. Këto shifra korrupsioni janë tre herë më të larta se mesatarja e vendeve të rajonit dhe dy herë më të larta se mesatarja në nivel botëror”– shprehet nënkryetari i Lsi.

Rritja ekonomike dhe mirëqenia imagjinare e qeverisë deklaron Petrit Vasili nuk duhet të pengojë shikimin e realitetit që sipas tij është shkatërrimi ekonomik dhe tronditja në themele të familjes shqiptare për shkak të varfërisë./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono