Petrit Ruka sjell jetën në bronz të skulptorit Muntaz Dhrami

15:49 | 04/12/2017

Regjisori Petrit Ruka sjell në një film dokumentar jetën artistike në bronz dhe atë intime, të skulptorit të popullit Muntaz Dhrami. Në një intervistë për ABC News, kineasti thotë se dokumentimi i jetës në të gjallë të artistëve, është shenjë mirënjohje dhe nderimi për veprën./abcnews.al

 


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore.


Kontakt

Telefono