Pësoi dëmtimin horror, lajm i shkëlqyer për Andre Gomes

13:55 | 17/01/202013:550

Mesfushori i Everton, Andre Gomes, po vazhdon fazën e rikupermit nga ai dëmtim që pësoi në fillim të nëntorit. Në ndeshjen që Evertoni barazoi 1-1 në shtëpi kundër Tottenham, portugezi pësoi një ndërhyrje horror nga sulmuesi i ‘Gjelave’, Heung-Min Son.

Pas testeve, Gomes kreu ndërhyrjen kirurgjikale në kavilje dhe mjekët parashikuan një mungesë të mesfushorit nga 6 muaj deri në 1 vit të plotë. Por, mesa duket rikuperimi i tij ka shkuar më mirë nga se prisnin, pasi 26-vjeçari ka filluar stërvitjen në palestër.

Flitet se për dy javë, Andre Gomes do të jetë i gatshëm të rifillojë stërvitjen me top. Një lajm i shkëlqyer ky për trajnerin e Evertonit, Carlo Ancelotti. Pas vetëm 3 muajsh, portugezi duket se është gati të rikthehet në fushë. Gomes numëron 35 ndeshje me fanellën e Evertonit, që nga mbërritja e tij në Premier League në vitin 2018. /abcnews.al

Andre Gomes, gjatë një seance stërvitore në palestër

 

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono