Përvjetori i pavarësisë, Vetëvendosja: 11 vjet varësi, pa punë, pa mirëqënie e pa viza

13:27 | 17/02/201913:270

Lëvizja Vetëvendosje ka zgjedhur ta përkujtojë në mënyrë kritike 11-vjetorin e pavarësisë së Kosovës. Nëpërmjet një posteri  të publikuar në Facebook, theksohet më shumë pjesa e fjalës “varësi”, ndërsa më poshtë, renditen të gjitha ato fenomene që sipas Lëvizjes Vetëvendosje, kanë ndodhur gjatë dekadës së fundit.

“11 vjet varësi, 11 vjet pa punë, pa mirëqenie, pa shëndetësi, pa drejtësi, pa barazi pa zhvillim, siguri, arsim, kulturë, pa viza e pa perspektivë”, shkruhet në posterin e publikuar nga lëvizja Vetëvendosje./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono