Përsosmëria e mashkullit “Vitruvian” në bronz nga skulptori Kreshnik Xhiku

15:48 | 12/05/2018

Bukuria fizike e mashkullit “ Vitruvian”  vjen e derdhur në bronz nga skulptori Kreshnik Xhiku. Në ekspozitën e çelur në galerinë FAB, artisti prezanton edhe portrete të personaliteteve të artit, nudo dhe skulptura abstrakte. /abcnews.alRreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono