Përralla “E Bukura dhe Bisha” vjen me gjuhën e muzikalit në Teatrin e Kukullave

19:15 | 26/01/201919:150

Regjisori Endri Çela sjell në një formë krejt të veçantë përrallen klasike “E bukura dhe bisha”. Ka zgjedhur gjinin e muzikalit për të argetuar jo vetëm fëmijët por edhe të rriturit.  Shfaqja vjen plot ngjyra në Teatrin e Kukullave këtë fundjavë.

Përralla klasike “E bukura dhe bisha” vjen në një me gjuhën e muzikalit në Teatrin e Kukullave, me regji të Endri Celes. Të gjithë fansat e “E Bukura dhe Bisha” e dinë se historia zhvillohet në një kështjellë të magjepsur, e mbushur me sende shtëpiake magjike, dhe këtë nuk mungojnë as në këtë koncept.

Fjala, muzika dhe lëvizja koreografike janë bërë bashkë, për të sjell në formën më dinamike mesazhet e pjesës që është triumfi i të mirës mbi të keqen.

Pas pemierës së të shtunës pjesa do të jetë edhe të dilën dhe javët në vijim në Teatrin e Kukullave. Një nga filmat më të shumëpritur të vitit 2017 “E Bukura dhe Bisha” është tashmë gati në fazën e përfundimit. Një prodhim i “Disney”./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono