Përplasje me armë zjarri në Laç

20:51 | 28/04/201920:510

Dy të rinj humbën jetën pas një përplasje me armë mbrëmë në qytetin e Laçit. Ata ndërruan jetë në spital, ku u dërguan të plagosur rëndë pas ngjarjes. Kelvin dhe Erjon Jushi, 30 dhe 36 vjeç, kushërinj me njëri- tjetrin, u qëlluan me armë zjarri në një lokal në lagjen nr. 1 të qytetit të Laçit.

Dy persona të tjerë janë plagosur gjithashtu nga të shtënat e armëve në këtë ngjarje, njëri nga të cilët në gjendje të rëndë.

Ngjarja ka ndodhur rreth orës 20:15 dhe menjëherë zona është vendosur nën perimetrin e sigurisë nga grupi hetimor, i cili shkoi në vendngjarje për të bërë këqyerjen e zonës. Shërbimet policore kanë ngritur pika kontrolli dhe kanë shoqëruar disa persona, që mund të kenë dijeni për rrethanat e ngjarjes./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono