Përplasje fizike me protestuesit, përfshihet Fatmir Mediu

19:29 | 25/04/2019

Gjatë protestës së ditës së sotme të opozitës është shënuar edhe incidenti i parë. Një qytetar i cili ka dashur të kalojë mes turmës së njerëzve me makinë është ndaluar nga protestuesit.

Qytetari nuk ka dashur të ndalojë dhe të lejojë protestuesit të bllokonin rrugën. Në këtë kohë ka ndërhyrë një nga protestuesit i cili është përplasur fizikisht me qytetarin duke e goditur atë. Ai që ka ndërhyrë për të shuar këtë konfrontim fizik të momentit, ka qenë kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu.

Siç e shihni  në këto pamje qytetari nuk ka pranuar të ndalojë dhe të lejojë protestuesit të bllokonin rrugën. Incidenti është shënuar në rreth-rrotullimin e sheshit “Shqiponja” në Tiranë.

Pas ndërhyrjes së Fatmir Mediut qytetari ka vazhduar rrugën duke u larguar nga vendngjarja./abcnews.alRreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono