Përplasja Rusi-Ukrainë, Merkel: Jo zgjidhjeve ushtarake

20:57 | 29/11/201820:570

“Nuk mund të ketë zgjidhje ushtarake në konfliktin ukrainas. Kështu deklaroi kancelarja gjermane Angela Merkel, gjatë fjalës së saj në forumin ekonomik ukrainas – gjerman, ku Berlini këmbënguli se mbështet reformat që po ndërmerren në Ukrainë. Merkel theksoi se janë të shumta vendet që duan marrëdhënie të mira me Rusinë dhe po aq flasin për sanksione të reja. Sipas Merkel Gjermania mbështet sanksionet ndaj Rusisë në mënyrë që të jetë e qartë se dhe vendet fqinje me Rusinë kanë të drejtë për tu zhvilluar në mënyrë të pavarur./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono