Përplasi me automjet 6 persona, policia kineze ekzekuton autorin e gjestit

12:43 | 22/03/201912:430

Policia kineze ekzekutoi personin i cili përplasi qëllimisht me automjetin e tij një grup personash duke vrarë 6 prej tyre e duke plagosur 7 të tjerë. Mediat shkruajnë se autori i gjestit synonte të hakmerrej për padrejtësitë sociale në vend.

Gjashtë persona humbën jetën pasi u përplasën nga një automjet me shpejtësi të madhe në një provincë në Kinë. Ngjarja ndodhi mbrëmjen e së enjtes, sipas mediave vendore policia ekzekutoi autorin e sulmit. Shtatë personat që mbetën të plagosur ndodhen në spital.

Sipas policisë, autori i gjestit, e bëri qëllimisht këtë sulm duke marrë si objektiv një grup njerëzish që po shëtisnin në një pjesë rruge për këmbësorë.

Pak ditë më parë Kina përjetoi një tjetër ngjarje të ngjashme. Një person u arrestua pasi plagosi me thikë disa nxënës shkolle, pasi ky institucion nuk i kishte rinovuar kontratën e punës.

Ndërsa në Nëntor të 2018-ës, një person përplasi me automjetin e tij një grup personash duke vrarë pesë dhe plagosur 19. Sipas mediave, ai e kishte kryer gjestin pas një debati me partneren e tij./abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono