Përplaset opozita parlamentare, Korab Lita tregon si u largua Rudina Hajdari

11:22 | 15/10/201911:220

Pas përplasjeve në grupin parlamentar demokrat Mes Korab Litës dhe Rudina Hajdarit ka reaguar sot edhe Korab Lita. Një ditë pas lajmit për zgjedhjen në krye të grupit parlamentar demokrat, Korab Lita ka sqaruar të vërtetën sipas tij. Në një deklaratë për mediat nga kryesia e kuvendit, Lita u shpreh se Rudina Hajdari kishte dhënë dorëheqjen në mbledhje, ndërsa ai ishte zgjedhur përmes një procedure të rregullt.

Ai tha se në datën 10 tetor i është kërkuar zonjës Hajdari të largohet, gjë që është konfirmuar dhe nga vetë Hajdari në mënyrë verbale, ndërsa ai ishte zgjedhur përmes një procedure të rregullt.

“Sqaroj opinionin e më 10 tetor u zhvillua mbledhja e grupit parlamentar të PD-së dhe u diskutua funksionimi i grupi parlamentar dhe i është kërkuar zonjës Hajdari të tërhiqet nga drejtimi i grupit. Hajdari deklaroi në mënyrë verbale dorëheqje. U propozuan 3 kandidatura”. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono