Përplasen dy makina në Shijak, humbin jetën dy drejtuesit (video)

17:55 | 10/10/201917:550

Dy persona kanë humbur jetën në një aksident të rëndë në Shijak. Sipas informacioneve të para, dy makina janë përplasur me njëra-tjetrën dhe për pasojë dy drejtuesit humbën jetën njëri pas tjetrit.

Policia njoftoi se ngjarja ndodhi në Hardhishte të Shijakut dhe përplasja ka ndodhur midis dy benzave. Dyshohet se makinat kanë qenë me shpejtësi dhe policia po heton për zbardhjen e plotë të ngjarjes.

Shijak/Informacion paraprak

Më datë 10.10.2019, rreth orës 16:00, në Hardhishtë, Shijak automjeti tip Benz me drejtues shtetasin M.T., 44 vjeç, banues në Durrës është përplasur me një automjet tjetër tip Benz me drejtues shtetasin N.H., 41 vjeç.
Për pasojë, kanë ndërruar jetë të dy drejtuesit e mjeteve.
Grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono