Përplasen dy makina në hyrje të Lezhës, dy drejtuesit në spital

09:23 | 12/02/2019

Dy automjete përfunduan në kanal në një aksident në km 2 të superstradës Lezhë – Laç. Si pasojë u plagosën dy drejtuesit e mjeteve, të cilët ndodhen në spitalin e Lezhës jashtë rrezikut për jetën. Në ngjarje u përfshinë një Furgon dhe një mjet veturë Renault. Nga hetimet e para ka rezultuar se shkak është bërë ndërprerja e rrugës në mënyrë të menjëhershme nga mjeti tip Renault që po dilte për në Superstradë nga një rrugë dytësore dhe për të shmangur përplasjen e fortë drejtuesi i furgonit ka manovruar duke provokuar edhe daljen e mjetit nga rruga pas përplasjes me veturën. Policia po heton për zbardhjen e plote të ngjarjes. /abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono