Përplasen dy kamionë, vdes 37-vjeçari shqiptar, la pas gruan dhe 3 fëmijët

10:41 | 14/12/201910:410

Një aksident i rëndë ka ndodhur në Itali në zonën e Veronës. Hetimet e kryera nga policia italiane zbuluan se dy kamionë u përplasën duke shkaktuar vdekjen e një 37-vjeçari.

Mediat italiane raportojnë se një 37 vjeçar me origjinë shqiptare, banues i Preganziol, humbi jetën duke lënë pas gruan dhe tre fëmijë. Ilir Filolli është viktima e aksidentit të rëndë të ndodhur në Itali në zonën e Veronës.

Mësohet se në aksident u përfshinë dy mjete të tonazhir të rëndë, të enjten e 12 dhjetorit. Hetimet zbuluan se dy kamionë u përplasën, për arsye të panjohura, pak para mesnate, rreth orës 23:40.

Njëri nga shoferët ishte shqiptari Ilir Filolli i cili humbi jetën në vend. Ndërsa shoferi i kamionit tjetër është në spital në gjendje të stabilizuar.

Policia dyshon se shkak i aksidentit mund të jetë bërë mjegulla e dendur dhe prania e akullit në rrugë./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono