Përparim Kabo intervistë në ABC News për sistemin arsimor universitar

21:17 | 02/08/2018

Dekani i Fakultetit të Shkencave Psiko Sociale në Universitetin Mesdhetar  Përparim Kabo, ka folur në studion e ABC News për Sistemin Arsimor Universitar në vend. Sipas tij në këtë 10 vjeçar ka një rritje të trefishtë të trendit në këtë universitet, çka sipas tij shton besimin.

Ai ka folur për ndryshimin e kurikulave dhe revolucionin kurikular që sipas tij është një sfidë që ende nuk është marrë me seriozitet nga instancat që kujdesen për arsimin universitar në vend.

Gjatë intervistës në ABC News Kabo e vuri theksin edhe tek projektet, objektivat dhe sfidat e Universitet Mesdhetar./abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono