Përmirësohet situata në verilindje, të bllokuara rrugët rrurale

10:08 | 06/01/201910:080

Në verilindje të vendit situata është drejt përmirësimit. Përjashtuar disa rrugëve rurale në Grykëcaje, Arren e Kalis, në akset e tjera ka vijuar qarkullimi i mjeteve. Mjetet e bashkisë kanë punuar në Shishtavec e Zapod për hapjen e rrugëve.

Pamjet magjepsëse të borës në Kukës duket se po i shijojnë vetëm kafshët. Një gomar i lidhur para shtëpise së zotit. Kurse qeni në pritje për t’i prirë tufës së deleve. Jashtë ka shumë pak banorë në këto ditë të ftohta.

Në verilindje të vendit situata është duke u përmirësuar. Vetëm disa rrugë rurale në Grykëcaje, Arren e Kalis ka bllokime. Në segmente te tjera  qarkullimi i mjeteve vazhdon. Mjetet e bashkisë punojnë në Shishtavec dhe në Zapod.

Energjia elektrike nuk ka munguar. Edhe furnizimi me ujë të pijshëm është realizuar normalisht. Problematike mbeten vlerat në minus. Ka ngrica në rrugë dhe drejtuesit e mjeteve janë porositur të përdorin zinxhirë. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono