Përmirësohet situata në Shkodër, kritike gjendja në Shosh e Shllak

11:49 | 11/01/2019

Pas ndërprerjes së reshjeve të borës, rrugët kryesore të Bashkisë Shkodër janë të qarkullueshme. Po punohet për pastrimin e rrugëve, pedonaleve dhe trotuareve nga dëbora. Njëkohësisht, bizneset janë duke pastruar hapësirat para dyqaneve të tyre. Ndërsa, probleme  shfaqen në zonën e Shoshit ku bora ka shkuar mbi një metër dhe rruga është e pakalueshme. Në fshatra mungon energjia elektrike dhe nuk ka shërbim shëndetësor. Probleme ka edhe Njësinë Administrative Shllak. Dëbora atje shkon në nga 60 cm deri në 1 metër, e për pasojë rrugët janë ende të bllokuara. Pjesa më e madhe e zonës vijon të jetë pa energji elektrike, gjithashtu shkollat janë të mbyllura. Megjithatë Bashkia Vau Dejës do të jetë në monitorim të situatës dhe në gatishmëri për përballimin e situatës së krijuar nga reshjet dëborës. /abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono