Përmirësohet situata në rajonin e Korçës, të gjitha rrugët të hapura

09:59 | 14/02/2018

Të gjitha rrugët e Korçës, përfshirë edhe Qafë Thanën janë të hapura. Situta është normalizuar mëngjesin e sotëm në juglindje të vendit. Gjashtë makina borëpastrues kanë punuar për të hapur rrugën nga Prrenjasi në Qafë Thanë, aty ku bora shkoi 30 cm. Policia në bashkëpunim me firmën nënkontraktore dhe institucionin e prefektit, gjatë natës nuk kanë lejuar kalimin e mjeteve të tonazhit të rëndë, të papajisura me zinxhirë. Kjo jo vetëm për çështje sigurie por edhe për të lehtësuar punën e borëpastrueseve. Si rezultat rrugët e qarkut të Korçës janë të kalueshme dhe të sigurta. /abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono