Përmirësohen kushtet e motit, mbeten disa akse me probleme

10:07 | 12/01/2019

Moti gjatë kesaj te shtune paraqitet i permiresuar, por sipas Autoritetit Rrugor Shqiptar, kompanitë e mirëmbajtjes kanë punuar gjatë gjithë natës për pastrimin e rrugës nga bora dhe shpërndarjen e kripës.

Në rajonin jugor qarkullimi bëhet pa zinxhir. Ndërsa në rajonin verior rruga Kukës-Bushtricë është e qarkullueshme pjesërisht me zinxhirë. Ajo Domaj-Draj-Reç gjithashtu duhet të qarkullohet me zinxhirë.

Në akset e qarkut Dibër po punohet për hedhjen e kripës, kalimi bëhet me zinxhir, ose pjesërisht me zinxhir në segmentet Kuben-Vasije, Peshkopi- Qafë Drajë, Ura Cerenecit-Steblevë, Qafë Bualli-Krastë, Burrel-Komsi. Ndërsa në rrugën Bulqizë-Fushë Bulqizë era e fortë, njofton ARRSH-ja, bën grumbullimin e borës në rrugë.
Aksi Skuraj-Peshkopi është i pastruar nga bora dhe kalimi bëhet pa zinxhirë.

Në rajonin qendror qarkullimi bëhet me zinxhirë në segmentet rrugore, si: Qafë Shllak, Lunik-Steblevë, Krujë-Sarisalltik, Trau i Dajtit, Teleferik, Antenat, Vilat Qeveritare, Qafë Priskë-Shëngjergj, Qafë Priskë-Qafë Mollë./abcnews.alRreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono