Përmbytjet, shkon në 12 numri i viktimave në Majorka

21:04 | 11/10/2018

Dy persona të tjerë janë gjetur të pajetë, duke e çuar në 12 bilancin e viktimave të përmbytjeve në Majorka të Spanjës. Ekipet e shpëtimit kanë rekuperuar trupat e një burri dhe një gruaje në afërsi të qytetit Arta, në lindje të ishullit, ndërsa janë në kërkim të një fëmije që konsiderohet i humbur. Ndërkohë, operacioneve për pastrimin e rrugëve dhe shtëpive të ishullit iu bashkua të enjten edhe tenisti Rafael Nadal. Atleti është shfaqur pranë vullnetarëve të tjerë, ndërkohë që ka vënë në dispozicion edhe kompleksin e tij sportiv për personat e mbetur të pastrehë, që llogariten rreth 200. Një situatë e ngjashme paraqitet ndërkohë edhe në ishullin italian të Sardenjës, ku një grua e shpallur e humbur të mërkurën është gjetur e vdekur. 45-vjeçarja po udhëtonte me makinë bashkë me familjen e saj, kur papritur një lum doli nga shtrati duke përfshirë mjetin. Dy vajzat e gruas arritën të shpëtonin pasi njëra u kap pas një peme, ndërsa tjetra u strehua në një kasolle. Edhe bashkëshorti i viktimës u gjet në një strehë disa orë më vonë. Mësohet se vërshtimi i ujërave ka shkaktuar edhe shembjen e një ure të vogël. /abcnews.al

 


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono