Përmbytet një banesë në lagjen “Kodër Shtuf” në Gjirokastër

20:12 | 13/02/2018

Një banesë e një pallati 8-katësh është përmbytur në lagjen ‘Kodër Shtuf” të Gjirokastrës. Shkak janë bërë ujërat e shumta që rrjedhin nga shpati i kodrës.
Mësohet se po mbahet nën monitorim aksi Gjirokastër – Tepelenë, tek vendi i quajtur Shkalla e Zezë, për shkak të rënies së gurëve.
Edhe aksi Gjirokastër – Kakavijë po mbahet nën vëzhgim pasi përroi i Gjokanës rrëzikon të dalë nga shtrati./abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono