Përmbysje e çmendur në “Emirates”, Arsenali fiton ndaj Aston Villa

19:44 | 22/09/201919:440

Një ndeshje e çmendur është luajtur sot në Londër, aty ku Arsenali ka triumfuar me përmbysje përballë Aston Villës. Djemtë e drejtuar nga Unai Emery e panë veten dy herë në disavantazh, por në fund ia dolën që të triumfonin 3-2.

McGin i dha avantazhin Aston Villës në pjesën e parë, ndërsa Arsenali mbeti me 10 futbollistë, pas kartonit të kuq të Maitland-Niles. Në pjesën e dytë, Nicolas Pepe shënoi golin e parë me fanellën e “Topçinjve”, duke barazuar shifrat. 90 sekonda më vonë, Villa do të rikthehej në avantazh, me anë të sulmuesit Wesley.

E kur dukej se ndeshja ishte e humbur për Arsenalin, dy gola të shpejtë nga Chambers dhe Aubameyang në fundin e takimit i dhanë tre pikët e plota vendasve./abcnews.al

Premier League

Arsenal – Aston Villa   3-2
Pepe 59’, Chambers 81’, Aubameyang 84’ / McGin 20’, Wesley 61’

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono