Përmbushet amaneti i Kristo Frashërit, botohet kolana për Skënderbeun

13:54 | 08/03/2019

Sheh dritën e botimit kolana prej 10 veprash dedikuar Skënderbeut dhe luftës shqiptare- osmane në shekullin e 15 nga historiani i njohur Kristo Frashëri. I biri Gjergj Frashëri i cili është edhe redaktor shkencor i veprës, në një intervistë për ABC News  thotë se ndihet i lumtur që përmbushi amanetin e të atit 3 vite pas vdekjes.  Nëntë veprat me dokumenta nga 13 arkiva europiane janë botuar nga Akademia e Shkencave. /abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono