Përkeqësohet situata në Kukës, bllokohet Rruga e Kombit

17:57 | 09/01/2019

Në Kukës situata është përkeqësuar në orët e pasdites. Reshjet e dëborës, të cilat kanë vijuar gjatë gjithë ditës, kanë krijuar vështirësi në qarkullim, përgjatë Rrugës së Kombit. Shumë kamionë kanë mbetur të bllokuar. Vështirësi kanë patur edhe automjetet e vogla.

Lëvizja bëhet me zinxhirë në rrugët kombëtare që lidhin Kukësin me Peshkopinë, Hasin e Tropojën, si dhe rrugët rurale.

Ndërprerje të energjisë elektrike ka patur vetëm në njësinë administrative Malzi dhe në një lagje të Surrojt në Kukës. Pjesa tjetër e qarkut është furnizuar pa ndërprerje. Procesi mësimor vijoi i rregullt, përveç dy shkollave të njësisë administrative Zapot ku nuk u zhvillua mësim./abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono