Perisiç prezantohet te Bayerni

15:26 | 13/08/201915:260

 

Ivan Perisiç është prezantuar si futbollist i Bayernit. Kampionët e Gjermanisë e huazuan ballkanasin për shifrën e 5 mln eurove dhe kanë të drejtën e blerjes për 20 mln.

Tashmë është gjithçka zyrtare. Skuadra e Bayernit ka huazuar për një sezon sulmuesin e Interit Ivan Perisic.

Transferimi i kroatit në Gjermani u kushtoi arkave të klubit bavarez 5 mln euro dhe kanë të drejtën e blerjes në fundin e sezonit të ardhshëm për 20 mln euro.

Për futbollistin ballkanas është një rikthim në kampionatin gjerman pasi më parë ka mbajtur veshur fanellën e Ëolfsburg dhe Borusia Dortmund.

“Jam i lumtur për rikthimin në Gjermani. Kjo skuadër është ndër më të mirat në botë. Synimi është të fitojmë tripletën”.

Gjithsesi transferimi i Perisiç në “Allianz Arena” u shoqërua me kritika nga tifozët bavarez të cilët kontestuan vendimin e drejtuesit të klubit që investuan për një futbollist 30 vjeçar.

Reagimi i trajnerit Niko Kovaç ishte i menjëhershëm. Kreu i pankinës së Interit deklaroi së Perisiç do të luajë si titullar dhe nuk ishte plan B për skuadrën. Edhe nëse skuadra do të transferonte Sane nga Manchester Siti, Perisiç do të ishte nën fokusin e bavarezëve.

Bayerni ka humbur jo pak pas largimit të dyshes së famshme Roben-Riberi dhe zëvendësimi i tyre është synimi kryesor i drejtuesve bavarez./ABC News Albania 24/7

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono