Përgjimet e Bild, flasin deputetët (Video)

12:29 | 20/06/201912:290

Deputetët e mazhorancës dhe opozitës në parlament kanë qëndrime të ndryshme për audio përgjimet e publikuara për zgjedhjet e pjesshme vendore në Dibër. Ata bien dakord në një pikë, që ata që prokuroria të hetojë nxjerrjen e sekretit hetimor e kush ka vjedhur votat të ndëshkohet.

Almira Xhembulla, deputete e PS: Unë në 2016 isha një qytetare e zakonshme dhe me shumë kënaqësi kam votuar Muharrem Ramën.

Bashkim Fino, deputet i PS: Duhet të vepronte prokuroria para 3 vjetësh, dosjet janë pothuajse të mbyllura. Unë mendoj se këto janë indicie dhe indiciet duhet të vazhdojnë, të hetohen nga prokuroria. Madje të gjitha përgjimet. Ka përgjime edhe për partinë e opozitës, biles edhe përgjime.

Musa Ulqini, deputet i PS: Kushdo që guxon të keqpërdorë lekët për të blerë votat duhet të dënohet. Si ka mundësi që PD ka dy vjet që e mban këtë dosje dhe nuk ulet me ne te komisioni i reformës për të ndryshuar gjëra që duhen ndryshuar, por në vend që ta përdorë për të rregulluar situatën, e keqpërdor sot për të denigruar procesin. Në këtë moment të gjithë kanë përgjegjësi, të gjithë duhet të tregohen të drejtë, të përgjegjshëm në raport me interesat e vendit.

Bujar Çela, deputet i PS: Çmimi më i madh i votave në qarkun tonë është dëshira e popullit. Nuk ka ndodhur asnjëherë, por unë nuk jam nga Dibra.

Gazetarja: Fluturon njeri nga puna në vendin tuaj?

Bujar Çela: Unë nuk e di, por zakonisht në qarkun tonë nuk fluturon njeri.

Gazetarja: Zonja Mara sa ka qenë çmimi i votës për ju në Dibër?

Aurora Mara, deputete e grupimit të pavarur: Unë nuk i konceptoj fare këto gjëra./abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono