Përgjimet, Bindja Demokratike i bën thirrje ndërkombëtarëve

13:15 | 05/06/201913:150

Partia e regjistruar si subjekti i vetëm zgjedhor përballë socialistëve në Shijak, Bindja Demokratike, ka reaguar pas publikimeve të BILD, përmes një njoftimi për media.

“Qeveria të mbajë duart larg nga zgjedhjet”, shkruan Bindja Demokratike, e cila në Shijak ka kandiduar Arben Pohumin, përballë Elton Arbanës të Partisë Socialiste, i implikuar në përgjimet e publikuara nga gazeta gjermane BILD në skemën e manipulimit elektoral të 2017-s.

Por duket se për Bindjen Demokratike, pavarësisht hijeve të rënda të dyshimit që këto përgjime hedhin mbi mënyrën si do të zhvillohet fushata elektorale për zgjedhjet e 30 Qershorit, gara mbetet ende e vlefshme, ndaj thirrjen ja drejton ndërkombëtarëve për vigjilencë të shtuar dhe për të trajtuar Qarkun Durrës si zonë me risk të lartë manipulimi./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono