Përfundon në barazim 1-1 ndeshja mes Kukësit dhe Partizanit

23:22 | 29/03/2019

Ka përfunduar me barazim 1-1  kryendeshja e javës së 26 e kategorisë superiore mes Kukësit dhe Partizanit. Me këtë rezultat fiton Partizani, që ruan diferencën në 9 pikë me Kukësin.

Përfundoi në barazim 1-1 superfida e javës së 26 e Kategorisë Superiore mes Kukësit dhe Partizanit. Një rezultat nga i cili përfiton Partizani që mban në 9 pikë diferencën me Kukësin e vendit të dytë ndërkohë që janë edhe 10 javë për t’u luajtur. Të dyja skuadrat luajtën mjaft mirë, por nuk arritën të shënonin në pjesën e parë të takimit.

Sfida nis me një minutë heshtje në nder të legjendës Ali Mema i cili ndërroi jetë pak ditë më parë. Në minutën e ‘17, Kukësi lëshon tentativë e parë të rrezikshme por tregohet i vëmendshëm Alban Hoxha. Reagon Partizani që i afrohet golit me Çinarin, por topi shkon ngjitur me shtyllen.

Pjesa e parë mbyllet me rrjeta të paprekura. Fillimi i fraksonit të dytë të lojes nis në mënyrën më të mire për Kukësin që kalon në avantazh me Rexhinaldon falë ekzekutimit të saktë nga goditja e dënimit. Një gol mjaft i bukur i sulmuesit nga Mozambiku duke e lënë të palëvizur portierin Hoxha.

Festa e verilindoreve nuk zgjati shumë pasi Partizani barazoi në të 68 minutat falë një 1 metërshi. Cuculi ndërhyn me faull ndaj Asanit në zonën e rreptësisë.

Nga pika e bardhë e 11 metërshit Asani tregohet i saktë duke vendosur baraspeshën. Minutat e mbetura nuk sjellin ndryshim rezultati dhe ndeshja përfundon në barazim 1-1 me Partizanin vendos një dorë tek titulli kampion. /abcnews.al

 Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono