Përfundojnë intervistimet në Hagë për Haradinajn dhe Krasniqin

11:10 | 24/07/201911:100

Kryeministri në detyrë Ramush Haradinaj dhe Jakup Krasniqi, ish-zëdhënës i UÇK-së kanë përfunduar marrjen në pyetje në Hagë, me ftesë të Gjykatës Speciale.

Pas marrjes në pyetje, Haradinaj u shpreh se kishte kryer detyrimet e tij ligjore dhe tashmë po kthehej në Kosovë për t’u përqendruar sërish tek jeta politike. Haradinaj tha se me këshillën e avokatëve të tij nuk i ishte përgjigjur asnjë pyetjeje, e që aktualisht nuk kishte më asnjë detyrim ndaj gjykatës speciale. Haradinaj theksoi se rikthehej në atdhe i palëkundur për vendimet e tij politike.

Ndërsa kryetari i Këshillit Kombëtar të Nismës Socialdemokrate, Jakup Krasniqi nuk pranoi të jepte asnjë deklaratë për gazetarët pas daljes nga ndërtesa e gjykatës.

Ramush Haradinaj u dorëhoq pak ditë më poarë nga posti i kryeministrit, me qëllim që të shkonte pera Gjykatës së Hagës si qytetar i thjeshtë. /ABC News Albania 24/7

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono