Përfaqësuesit e biznesit: Mbështetje për prodhuesit


15:50 | 11/11/2017

Në komisionet parlamentare ka nisur prej ditësh diskutimi i projektbuxhetit të qeverisë për vitin 2018. Lidhur me këtë, përfaqësuesit e grupimeve të biznesit kërkojnë që ky buxhet dhe paketa fiskale shoqëruese të shkojnë drejt bizneseve prodhuese. Në vijim do ndjekim intervistën e realizuar me Kryetarin e Dhomës së Tregtisë Nikolin Jaka, dhe me administratorin e Konfindustrisë Gjergj Buxhuku./abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore.


Kontakt

Telefono